W związku z 100 rocznicą powstania naszego Zgromadzenia, a także setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości ukazała się książka pod tytułem: „Róża”.

„Róża” to opowieść o Matce Elżbiecie Czackiej, założycielce Dzieła Lasek. Książka ukazuje nam Różę w jej młodych latach, które poznajemy ze współczesnej perspektywy jednej z wychowanek internatu, Zuzi.  Losy bohaterek w przedziwny sposób krzyżują się. Jest to opowieść o przemianie młodej hrabianki w dojrzałą kobietę, która utraciwszy wzrok, postanowiła oddać życie Bogu i ofiarować je za fizyczną i duchową ślepotę ludzi. Tą decyzją odmieniła los tysięcy niewidomych osób w Polsce.

Autorem “Róży” jest Szymon Sławiński, dziennikarz Polskiego Radia, autor dwóch książek dla dzieci – “Małego Powstańca” i “Solidarności, krótkiej historii…”

Ilustracje do „Róży” stworzyła Weronika Żurowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i ESA Saint Luc w Brukseli. Oprawę graficzną i skład przygotowała Marzka Dobrowolska, redakcję i korektę Bianka Dziadkiewicz.

Autorzy dedykują ją niewidomym uczniom i absolwentom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach.

Więcej informacji na stronie dedykowanej tej publikacji.