Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada po uroczystości Wszystkich Świętych, jest dniem modlitw za wszystkich zmarłych – zwłaszcza za dusze odbywające pokutę w czyśćcu. Tego dnia Kościół katolicki modli się w intencji ich zbawienia.

W Laskach procesja na cmentarz podczas której modliliśmy się za wszystkich zmarłych związanych z Dziełem Lasek wyruszyła o godz. 17:00. Na cmentarzu, przy poszczególnych stacjach modliliśmy się za zmarłych kapłanów, siostry franciszkanki służebnice Krzyża, zmarłych niewidomych, rodziców, krewnych, przyjaciół, dobrodziejów i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
Modlitwie przewodniczył ks. Michał Wudarczyk. Modlił się z nami także ks. Grzegorz Jankowski, proboszcz z parafii Laski oraz ks. Stanisław Hoinka, przebywający na swoim urlopie. Obecni byli także kapłani posługujący w naszej kaplicy: ks. Kazimierz, ks. Edward, ks. Tomasz i ks. Waldemar.

Po procesji, o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, których imiona zostały złożone na kartkach w tegorocznych Wypominkach.

Przez najbliższe dni, aż do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. W listopadowej zadumie, podczas nawiedzenia cmentarzy pamiętajmy o nich w naszych modlitwach…

 

Galeria z procesji: Zaduszki 2017